Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

iPlan3000

Elastyczne modelowanie finansowe

iPlan3000

Program iPlan3000 powstał w celu usprawnienia procesów planowania, budżetowania oraz prognozowania. Dostarcza on użytkownikowi narzędzi do budowy matematycznego modelu biznesu wykorzystując w tym celu elastyczność i wszechstronność uniwersalnego języka równań matematycznych. Program pozwala w szybki sposób opisywać skomplikowane zależności przyczynowo skutkowe, a zbudowane modele cechuje duża elastyczność co ułatwia jego modyfikację i dalszą rozbudowę.

iPlan3000 jest swego rodzaju połączeniem arkusza kalkulacyjnego i funkcji oferowanych przez rozbudowane systemy zintegrowane, czerpiąc z obu elementy najbardziej istotne w procesie modelowania i budżetowania starając się jednocześnie omijać ich ograniczenia. Zachowuję elastyczność i swobodę jaką daje arkusz kalkulacyjny redukując jednocześnie do minimum komplikację formuł i odwołań pomiędzy siecią komórek, zastępując je pojedynczym równaniem matematycznym. Nie ma już potrzeby przeglądania setek komórek arkusza w poszukiwaniu błędu w formule który wkradł się do naszego arkusza.

Czerpiąc z najlepszych praktyk iPlan3000 oferuje całkowite rozdzielenie treści od formy. Modelując lub wprowadzając dane możemy skupić się na czynnościach merytorycznych, nie zaprzątając sobie głowy czcionką czy kolorem tła. W tym etapie musimy zadbać tylko i wyłącznie o poprawność merytoryczną danych. Elementy estetyczne zostały przeniesione do części raportowej aby nie rozpraszać podczas pracy koncepcyjnej.

Raportowanie wyników też nie było nigdy dotąd prostsze. Zastosowanie bogactwa języka HTML pozwala na tworzenie nieograniczonych raportów zarówno pod względem treści jak i wyglądu, a przy odrobinie "ducha artystycznego" raporty będą zapierać dech, przypominając najbardziej fascynujące strony wwww. Style css pozwolą na zastosowanie jednorodnego formatowania do wszystkich raportów. Tak więc zmieniając np wielkość fontu w pliku stylów, jesteśmy w stanie jednocześnie przeformatować dziesiątki raportów naszego projektu. Wszystkie raporty oczywiście mogą zostać zapisane jako strona www i udostępnione np. w sieci intranet innym pracownikom lub Zarządowi.

Newsletter